Garanten for samme friskhed hjemme som på markedspladsen er vores EasyFresh-skuffe. Uanset om ikke indpakket frugt eller grøntsager: Her opbevares alt optimalt. På grund af fødevarerne og den tætte lukning forøges luftfugtigheden i skuffen. Derfor forbliver fødevarerne friske længe.
SmartDeviceBox til eftermontering
Vil du gerne være klar til fremtiden med Smart Home? Dit Liebherr hjælper dig gerne: Du kan eftermontere en SmartDeviceBox på dit Liebherr, som bringer det på internettet. SmartDeviceBoxen kan monteres i en håndevending og giver dig allerede i dag adgang til en hel verden af digitale muligheder.
SteelFinish
Kan du li’ den kølige elegance i dit køkken? Så skal du vælge en Liebherr med SteelFinish-overflade. Colaminat-materialet med en vertikal børstning minder meget om ægte rustfrit stål, er robust og let at rengøre. De sølvfarvede lakerede sidevægge bidrager til det elegante look.
Touch-Display
Med berøring: Med touch-displayet kan du nemt og intuitivt betjene dit Liebherr. Alle funktionerne er placeret overskueligt på displayet. Med et let tryk med din finger kan du for eksempel nemt vælge funktionerne eller kontrollere dit køleskabs aktuelle temperatur.
Håndtagsfordybning
Noget særligt og funktionel: Det er let at åbne apparatet takket være den vertikalt gennemgående og ergonomisk placerede håndtagsfordybning. Desuden passer det moderne og stilrene design perfekt i køkkendesignet uden greb.
PowerCooling-System
Vil du være sikker på, at kulden er fordelt så godt som ensartet i dit køleapparat? Det sørger PowerCooling-systemet for: Den lige så kraftfulde som stille ventilator fordeler effektivt den kolde luft i hele kølerummet.
Skal dit køleapparat være effektivt og komfortabelt – men samtidigt også bæredygtigt? Så er et Liebherr som skabt til dig. For vores BluPerformance-teknologi gør det til en allrounder: Det giver ekstra meget volumen og køleydelse – men forbruger i den forbindelse særligt lidt energi. Og hør her: Du hører næsten ikke noget. For dit Liebherr er på trods af sin effektivitet ekstremt stille.
Silent
Hvad vil du høre i dit køkken? Stegning, latter, musik? Helt sikkert ikke én ting: Dit køleskab. Det har så rolig en karakter, at du næsten ikke kan høre det. Hemmeligheden er det moderne indre. Alle komponenter er afstemt teknisk og mekanisk efter hinanden. Det lyder godt, ikke?
LED-loftbelysning
LED-loftsbelysningen oplyser det indvendige rum ovenfra – for et godt overblik over fødevarerne. Det ekstra lyspunkt: LED’erne er placeret foran glaspladerne, så et fuldt køleskab også oplyses godt.
VarioSafe
Uanset om yoghurtbægre, marmeladeglas eller tuber – ønsker du dig en overskuelig plads til sådanne små fødevarer? Den findes i dit Liebherr: VarioSafe. Den skaber ikke kun orden, men er også meget variabel. Placer den totrins højdeindstillelige VarioSafe i køleskabet der, hvor det passer dig bedst.
Dørhylder
Vil du have et sikkert opbevaringssted til dine drikkevarer eller fødevarer? Og vil du alligevel have nem adgang til dem? Vores dørhylder giver dig begge dele. De er højdejusterbare og kan dermed tilpasses til dine behov. Flaskeholderen, som kan flyttes og tages ud, er også praktisk: På den måde står dine flasker altid sikkert.
Højdejusterbare indvendige dørhylder
Anvend hele rummet i dit Liebherr –og helt i henhold til dine behov! I den forbindelse hjælp de indvendige dørhylder, der kan indstilles i højden, dig: Dermed kan du altid hurtigt og enkelt ændre hyldernes monteringshøjde – og på den måde helt fleksibelt anvende dem til den sikre opbevaring af meget forskellige beholdere og fødevarer.
Thermex indbygningsvinskab med plads til 30 flasker. Det har to kølezoner, UV-beskyttet glas og vibrationsdæmpet kompressor, ideelt til både hvidvin og rødvin.
Den støjsvage drift på kun 35 dBa betyder, at køleskabet problemfrit kan integreres i åbne planløsninger uden at forstyrre. LED-belysningen giver et klart, men blødt lys, der effektivt oplyser hvert hjørne uden at blænde.
Den integrerede fryser på 54 liter giver masser af plads til frossen mad, og NoFrost-teknologien sikrer, at du aldrig behøver at bekymre dig om afrimning.
Alle funktionerne er placeret overskueligt på displayet. Med et let tryk med din finger kan du for eksempel nemt vælge funktionerne eller kontrollere dit køleskabs aktuelle temperatur.
Med NoFrost-teknologien behøver du aldrig bekymre dig om is og rim i fryseren igen. Når du åbner fryserummet i Liebherr CBNBSD578I, vil du se frosne fødevarer, men aldrig is og rim.
Kompakt 60×60 cm SMEG komfur i rustfrit stål med fire induktionszoner og termo-ventileret el-ovn. Intuitiv hybridbetjening, Vapor Clean, kølig front og energiklasse A giver hurtig, jævn madlavning og enkel rengøring.
Kompakt indbygningsovn med integreret mikrobølge i CleanSteel. 43 l kapacitet, 30–250 °C og op til 1000 W. Quick & Gentle, DirectSensor S, Miele@home, PerfectClean, varmluft, grill og praktisk popcornfunktion.
FRITSTÅENDE FRYSESKAB MED ICETOWER - KRÆVER VANDTILSLUTNING
Udvendige mål (H/B/D) 185,5 / 59,7 / 67,5 cm
Samlet volumen 277 l
Energieffektivitetsklasse D
Køleteknologi NoFrost
Netværksløsning Kan eftermonteres
NoFrost
Når du åbner dit fryserum, vil du se frosne fødevarer – men helt sikkert ikke is og rim. NoFrost beskytter fryserummet mod uønsket tilisning, som bruger meget energi og kan blive dyr. NoFrost betyder: Aldrig mere skal du bruge tid og arbejde på at afrime fryserummet, du får mere tid til andre ting – og sparer penge.
SmartDeviceBox til eftermontering
Vil du gerne være klar til fremtiden med Smart Home? Dit Liebherr hjælper dig gerne: Du kan eftermontere en SmartDeviceBox på dit Liebherr, som bringer det på internettet. SmartDeviceBoxen kan monteres i en håndevending og giver dig allerede i dag adgang til en hel verden af digitale muligheder.
SteelFinish
Kan du li' den kølige elegance i dit køkken? Så skal du vælge en Liebherr med SteelFinish-overflade. Colaminat-materialet med en vertikal børstning minder meget om ægte rustfrit stål, er robust og let at rengøre. De sølvfarvede lakerede sidevægge bidrager til det elegante look.
Touch-Display
Med berøring: Med touch-displayet kan du nemt og intuitivt betjene dit Liebherr. Alle funktionerne er placeret overskueligt på displayet. Med et let tryk med din finger kan du for eksempel nemt vælge funktionerne eller kontrollere dit køleskabs aktuelle temperatur.
IceTower
Takket være isterningebeholdningen på 8 kg sørger IceTower for, at du aldrig løber tør for kolde drinks til din fest. Isterningeskålen og udtræksbakken på teleskopskinner sørger, at der er nem adgang til isterningerne. Med en ekstra ilægningsskål kan du også opbevare mindre ismængder og frostvarer derunder. Skuffen ved siden af har plads til dybfrostvarer.
Isterningeskovl
Til portionering eller transport af is – med isskovlen fra Liebherr går det let fra hånden. Takket være spidsens skrå stilling og det ergonomiske greb får du hurtigt og nemt isterningerne ud fra IceTower og i dine drinks. Den robuste isskovl af stabilt kunststof er desuden et yderligere designhighlight takket være dens satinerede overflade i gennemsigtig gletsjergrøn
Fuldintegrerbar Miele KFN 7734 E til 178 cm niche med jævn køling, DailyFresh‑skuffe og NoFrost. Fleksibel VarioRoom, stille drift, LED-lys og SensorTouch. Styr via Miele@home og bevar friskheden længere.
H-ENERGY 500H-ENERGY 500 er en 3,5 liters støvsuger i fuld størrelse, der tilbyder utrolig rengøringsydelse og lydtæt design, som garanterer gode resultater. Desuden har den praktiske værktøjer om bord.
Perfekt stilhed Den er konstrueret til at opnå fantastiske rengøringsresultater på alle overflader med et lavt støjniveau: kun 69 dB(A)!
Overlegen hygiejne Det sikrer, at der ingen kontakt er med støv takket være dets automatiske pose bortskaffelsessystem. Tryk blot på udløserknappen for at frigøre posen på en fuldstændig hygiejnisk måde. Ideel til allergikere og astmatikere.
Høj filtrering Den er udstyret med en 3,5L Epa pose og et vaskbart E12-filter for optimal luftfiltrering.
Værktøj ombord Takket være den integrerede låge kan du nemt få adgang til sprækkeværktøjet, støvbørsten og møbelmundstykket. Spar plads, tid og undgå tab af tilbehør!
Lang arbejdsradius H-ENERGY 500 har en ledningslængde på 6m, så du kan nå langt uden at skulle stoppe og trække stikket ud.