Oplev smagen af friskmalede kaffebønner og en dejlig duft: Den automatiske kaffemaskine giver dig mulighed for at nyde mange forskellige drikke med et tryk på en knap. Udstyret med et damprør til tilberedning af mælkebaserede kaffedrikke.
Oplev fordelene ved Thermoblock-varmesystemet, der sikrer hurtigere opvarmning af maskinen og præcis styring af vandtemperaturen for at opnå den bedste kaffesmag
Indbygget kaffekværn, der fremhæver smagen af friske kaffebønner
Fra bønne til kop – nyd din yndlingskaffe hurtigt og nemt med kun et tryk på en knap
Kompakt design, der passer perfekt i ethvert køkken
Damprør i rustfrit stål giver perfekt skum til mælkedrikke
Aftagelig drypbakke til store kopholdere og nem rengøring.
Et pumpetryk på 19 bar giver altid korrekt ekstraktion af espressoen.
En kammervakuumpakker gør det let at vakuumere fisk, kød, grøntsager og frugt til marinering, sous vide tilberedning eller opbevaring i f.eks. fryser eller køleskab. Under vakuum øges holdbarheden af fødevaren betragteligt og mindsker dermed madspild i hverdagen. Vakuumering åbner porerne i kødet og gør marineringen og selve arbejdsgangen til et hurtigt gøremål.
Denne Caso VacuChef 40 kammervakuumpakker har følgende egenskaber:
Kammer størrelse [BxHxD]: 260 x 45 x 260 mm (Ca. 3 liter)
Posebredde: Op til 25 cm uanset længde
Pumpevolumen: 70 L/min
Næsten 100% vakuum
Rustfrit stål og glaslåg i tempereret glas
2 svejsetråde
Med integreret låse mekanisme der holder godt fat i folieposen
Kombineret vakuum og forsegling med forskellige programmer til hårde og bløde såvel som tørre og fugtige madvare
Praktisk display der viser processen
Der medfølger: 20 stk. professionelle Caso vakuumposer (25x28 cm), vakuumslange til vakuumering af beholdere.
ZIP Starter Kit med adapter skal tilkøbes, hvis zip-poser skal vakuumeres.
60 cm brede induktionskomfur fra Smeg, model C6IPMBM2 i mat sort, er designet til at give både udseende og funktionalitet til dit køkken. De robuste betjeningsknapper og det klare touch-display gør brugen nem.
SMEG's Victoria-serie, der kombinerer klassisk design med moderne teknologi. Denne ovn i cremefarve med et afrundet design og rustfrit stål håndtag tilføjer elegance til ethvert køkken.
Køleskabet er udstyret med No-Frost teknologi, som forhindrer dannelse af is i fryseren og sikrer, at du aldrig behøver at afrime det manuelt. Det ventilerede kølesystem sikrer en jævn temperaturfordeling, hvilket holder dine madvarer friske i længere tid.
Smeg C6IPWHM2 er ikke bare et komfur. Det er en blanding af italiensk design, ny teknologi og praktisk brug, skabt til at forbedre din madlavning og komplementere din køkkenindretning.
Den testvindende Wilfa Vanilje laver dejlig hjemmelavet is på kun en time. Tilsæt de ingredienser, som du ønsker i din is, start maskinen, og efter en time har du 1,5 liter lækker hjemmelavet is. Med en automatisk kompressor fryser den ingredienserne undervejs, mens den rører isen sammen. Den har dispenser, som gør, at du kan fylde flere ingredienser i undervejs, og den er enkel at rengøre. Alle løse dele, med undtagelse af skålen, kan tåle at komme i opvaskemaskinen, og indersiden tørres blot af med en varm klud.
Super lækker og blød varmeplaid fra Melisa
Med hele 3 varmeindstillinger (30, 40 og 45 °C). Du behøver ikke rejse dig for at regulere varmen, da der er en smart betjeningsenhed, der sidder fast på ledningen.
Når tæppet skal vaskes, tager du bare ledningen af og ind i vaskemaskinen med tæppet. Det anbefales dog, at hvis tæppet vaskes er det på max. 30°C.
Slukker tæpper automatisk efter 3 timer. 180 x 130 cm.
Riskoger 10 Liter 2950 W
Klassisk Elektrisk Riskoger. 10 liter – nok til hele familien.
Multifunktionel: at tilberede ris, varme / genopvarme og dampe enhver mad.
Elegant, moderne design som godt ud i ethvert hjem.
– 10 liter (55 kopper) kapacitet.
– Malet ydre metal.
– Hærdet glas låg til at kontrollere tilberedningsprocessen
– Ideel til restauranter og anden kommerciel brug
– Automatisk opvarmnings- og tilberedningsfunktioner med en enkelt knap!
– Aftagelig, non-stick beholder til let tilberedning og rengøring
– Aluminiumskurv til dampende grøntsager, fjerkræ, fisk osv.
– Varm funktion: Holder mad ved den rette temperatur, indtil den er klar til servering
– Indikatorlampe for at indikere kogecyklus
– Inklusive en plastisk ske og målekop.
– AC 230V ~ 50Hz ~ 2950W
– Måler: 51,5 x 51,5 x 32 cm
Produktmål, HxBxD, mm438 x 550 x 500
Lydniveau, dB(A)49
BrandScandomestic
•Udskudt start funktion 2, 4 eller 8t
•LED Indikator for salt og afspændingsmiddel
•Nem og enkel LED betjening
SFO 2203 W er en hvid bordopvaskemaskine som er ideel til mindre husholdninger, sommerhuse, ferielejligheder m.fl. hvor det ikke er muligt at undvære et køkkenmodul til en standard opvaskemaskine. Maskinen vasker op til 6 kuverter, med et meget lavt vand og energiforbrug.
Programmer og funktion
Modellen har 6 programmer heraf et quick program på 30 min.
Udskudt start funktion: Med forsinket start funktion kan du gøre maskinen klar og tage hjemmefra, og komme hjem til rent service. Eller sætte den til at vaske op om natten, hvor strømmen er billigst. Du kan udskyde maskinens start med 3, 6, 9 eller 12 timer, så programmet kører når det passer dig bedst.
Ved tilkøb af en dobbelt vandkobling, bliver maskinen endnu nemmere og mere fleksibel i brug, når den skal tilsluttes ved håndvasken
Kurve og indretning
Der medfølger en bestikkurv, som kan anvendes med eller uden `låg´. Du kan derfor selv vælge om dit bestik skal vaskes ekstra grundigt, ved at placere det enkeltvis i de forudbestemte huller der er i `låget´, eller om du vil placere dit bestik i de store rum.
Betjening
Maskinen har et enkelt betjeningspanel som nemt betjenes på en tryk knap, og med LED visning for programvalg. LED indikator viser når maskinen mangler salt og afspænding.
Med TimeSave-muligheden kan du nyde grundig vask på kun halvdelen af tiden. For at reducere maskinens hovedprogram med op til 50 % skal du kun trykke på TimeSave-knappen.
Kødhakkeren FW2000 fra Caso er en stærk partner i alle køkkener. Den har en stærk motor med en nominel effekt på 800 watt og er låst ved 2000 watt. Kan behandle op til 2,5 kg madvarer/min.
Den er udstyret med et støbt aluminiumskabinet og en stor påfyldningsbakke i aluminium, hvorpå alt tilbehør kan opbevares under et gennemsigtigt plastlåg. Den har et frem- og tilbageløb, samt 2 hastighedsniveauer. Der medfølger rustfri stål skære indsatser, på henholdsvis 3mm, 5mm og 8mm, samt en pølsestopper, indsats til cookies og en tamper til nemmere påfyldning.
Nem montering og afmontering af alle dele